| Ονομασία μάρκας: | TranzBrillix |
| Αριθμός μοντέλου: | RGH25CA |
| MOQ: | 5 |
| Τιμή: | 23-30 USD |
| Χρόνος Παράδοσης: | 1-7 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T,L/C,D/A,D/P,Western Union |
Το RGH25CA είναι ένα 25 μεγέθους γραμμικό καθοδηγητικό μπλοκ τύπου κυλίνδρου CA που έχει σχεδιαστεί για μηχανές CNC και άλλα συστήματα που απαιτούν υψηλότερη ακαμψία υπό φορτίο.η δομή κυλίνδρων παρέχει επαφή γραμμήςΑυτό το μοντέλο χρησιμοποιείται συνήθως όπου η χωρητικότητα φορτίου, η σταθερότητα τοποθέτησης και η σταθερή κίνηση είναι σημαντικές.Για αντικατάσταση ή νέα επιλογή, σειρά σιδηροδρόμων, διαστάσεις τοποθέτησης, βαθμός προφόρτωσης και βαθμός ακρίβειας πρέπει να επιβεβαιώνονται πριν από την παραγγελία.
![]()
Για να υποστηριχθεί η ακριβής επιλογή μοντέλου, ο κωδικός του RGH25CA μπορεί να κατανοηθεί ως εξής:
Συνηθισμένες προθέσεις επιλογής:
![]()
| Άρθρο | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | RGH25CA |
| Σειρά | Γραμμικός οδηγός τύπου κυλίνδρου RG |
| Τύπος μπλοκ | Τύπος ψηλού τετράγωνου |
| Τύπος φορτίου | Βαρύ φορτίο |
| Τύπος στερέωσης | Εγκατάσταση στην κορυφή |
| Υψόμετρος συναρμολόγησης (H) | 40 χιλιοστά |
| Διάστημα μπλοκ (L) | 970,9 mm |
| Διάμετρο του τεμαχίου (W) | 48 mm |
| Διάμετρος σιδηροτροχιάς (WR) | 23 χιλιοστά |
| Υψόμετρο σιδηροτροχιάς (HR) | 23.6 mm |
| Δαχτυλίδι τοποθέτησης | M6 × 8 |
| Σιδηροδρομική βίδα τοποθέτησης | M6 × 20 |
| Σιδηροδρομική τρύπα (P) | 30 χιλιοστά |
| Απόσταση από το τέλος της σιδηροτροχιάς (E) | 20 χιλιοστά |
| Δυναμική ικανότητα φόρτωσης (C) | 27.7 kN |
| Κατηγορία στατικού φορτίου (C0) | 57.1 kN |
| Στατική ονομαστική ροή (MR/MP/MY) | 00,758 / 0,605 / 0,605 kN·m |
| Βάρος μπλοκ | 00,61 κιλά |
| Βάρος σιδηροτροχιάς | 30,08 kg/m |
![]()
![]()
Φωτοαναφορά: Οι παραπάνω εικόνες δείχνουν την πραγματική δομή των τεμαχίων, τις λεπτομέρειες επεξεργασίας και την επιφάνεια της σειράς RG.Οι βασικές διαστάσεις και οι τεχνικές συνθήκες πρέπει να επιβεβαιώνονται πριν από την παραγγελία.
Το RGH25CA μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως μοντέλο διασταύρωσης για επιλεγμένα τεμάχια καθοδήγησης κυλίνδρων μεγέθους 25 με παρόμοιες διαστάσεις τοποθέτησης και διαμόρφωση τεμαχίων.διαστάσεις στερέωσης, βαθμός προφόρτωσης και βαθμός ακρίβειας πρέπει να ελέγχονται σε σχέση με την αρχική συναρμολόγηση πριν από την παραγγελία.
| TranzBrillix |
ΧΙΒΙΝ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
THK (Ιαπωνία) |
ΚΑΠ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
Ρεξρόθ (Γερμανία) |
ΤΣΕ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
ΚΠΣ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
ΚΣΚ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
ΙΝΑ (Γερμανία) |
NSK (Ιαπωνία) |
ΙΚΟ (Ιαπωνία) |
| RGH25CA | RGH25CA | SRG25CA | MSR25E | R1821222X | TRH25FE | ΑΡΡ25MN | LMR25H | RUE25-E | RA25AN | LRX25 |
Η σειρά HIWIN RG περιλαμβάνει τόσο εναλλάξιμους όσο και μη εναλλάξιμους τύπους.Η αντικατάσταση μεταξύ των εμπορικών σημάτων θα πρέπει να εξακολουθεί να επαληθεύεται κατά περίπτωση με βάση τις διαστάσεις και τις τεχνικές συνθήκες..
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Ε1: Ποια είναι τα κύρια πλεονεκτήματα του RGH25CA σε σύγκριση με τα γραμμικά οδηγητικά μπλοκ τύπου μπάλας;
Α:Η κύρια διαφορά είναι το στοιχείο κυλίνδρου.Αυτή η δομή παρέχει μεγαλύτερη ακαμψία και μεγαλύτερη ικανότητα φόρτωσηςΣε εφαρμογές CNC και αυτοματισμού, βοηθά στη διατήρηση πιο σταθερής γραμμικής κίνησης υπό απαιτητικές συνθήκες εργασίας.
Ε2: Μπορεί η RGH25CA να χρησιμοποιηθεί ως υποκατάστατο άλλων κυλινδρικών οδηγών μεγέθους 25;
Α:Το RGH25CA μπορεί να θεωρηθεί ως επιλογή διασταυρούμενης αναφοράς για επιλεγμένα τεμάχια καθοδήγησης κυλίνδρων μεγέθους 25 με παρόμοιες διαστάσεις τοποθέτησης και διαμόρφωση τεμαχίων.Η τελική καταλληλότητα αντικατάστασης πρέπει να επιβεβαιώνεται σε σχέση με την αρχική σειρά σιδηροδρόμων., διαστάσεις τοποθέτησης, βαθμό προφόρτωσης και βαθμό ακρίβειας πριν από την παραγγελία.τα εναλλάξιμα μπλοκ τύπου και οι σιδηροτροχιές μπορούν να ανταλλάσσονται ελεύθερα εντός του ίδιου μεγέθους και κλάσης ακρίβειας, αλλά η αντικατάσταση των διακριτών εμπορικών σημάτων θα πρέπει να ελέγχεται κατά περίπτωση.
Ε3: Πώς η RGH25CA υποστηρίζει σταθερή απόδοση σε εφαρμογές επεξεργασίας βαρέων φορτίων;
Α:Η σειρά RGH25CA υποστηρίζει σταθερή λειτουργία μέσω του σχεδιασμού επαφής κυλίνδρων, των διαθέσιμων επιλογών προφόρτωσης και των κατάλληλων βαθμών ακρίβειας.με ZB που χρησιμοποιείται για εφαρμογές που απαιτούν πολύ υψηλή ακαμψία υπό συνθήκες δονήσεων και συγκρούσεωνΗ τυποποιημένη προστασία περιλαμβάνει σφραγίδες στο τέλος και σφραγίδα στο κάτω μέρος, και μπορούν να επιλεγούν πρόσθετες επιλογές σφραγίδωσης, όπως διπλές σφραγίδες και ξυριστικά για πιο σκληρά περιβάλλοντα εργασίας