| Ονομασία μάρκας: | TranzBrillix |
| Αριθμός μοντέλου: | RGH35HA |
| MOQ: | 5 |
| Τιμή: | 42-50 USD |
| Χρόνος Παράδοσης: | 1-7 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T,L/C,D/A,D/P,Western Union |
Το RGH35HA είναι ένα γραμμικό μπλοκ καθοδήγησης κυλίνδρων HA μεγέθους 35 για μηχανές CNC και άλλα συστήματα κίνησης βαρέων φορτίων που απαιτούν υψηλότερη ακαμψία και ισχυρότερη υποστήριξη φορτίου υπό απαιτητικές συνθήκες εργασίας.Σε σύγκριση με τα μπλοκ τύπου σφαίρας, η δομή των κυλίνδρων παρέχει γραμμική επαφή και όχι σημείο επαφής, γεγονός που συμβάλλει στη βελτίωση της δυσκαμψίας και της σταθερότητας λειτουργίας υπό φορτίο.Το RGH35HA έχει μήκος μπλοκ 151.5 mm, με βασικό δυναμικό φορτίο 73,1 kN και βασικό στατικό φορτίο 142 kN. Σε σύγκριση με την έκδοση CA, παρέχει μεγαλύτερο σώμα μπλοκ και μεγαλύτερη υποστήριξη φορτίου,που το καθιστούν κατάλληλο για μηχανήματα εργαλείωνΓια αντικατάσταση ή νέα επιλογή, σειρά σιδηροδρόμων, διαστάσεις τοποθέτησης,Κατηγορία προφόρτωσης, και το βαθμό ακρίβειας πρέπει να επιβεβαιώνεται πριν από την παραγγελία.
![]()
Για να υποστηριχθεί η ακριβής επιλογή μοντέλου, ο κωδικός του RGH35HA μπορεί να κατανοηθεί ως εξής:
Συνηθισμένες προθέσεις επιλογής:
![]()
Τεχνικές προδιαγραφές RGH35HA
| Άρθρο | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | RGH35HA |
| Σειρά | Γραμμικός οδηγός τύπου κυλίνδρου RG |
| Τύπος μπλοκ | Τύπος ψηλού τετράγωνου |
| Τύπος φορτίου | Υπερβαρύ φορτίο |
| Τύπος στερέωσης | Εγκατάσταση στην κορυφή |
| Υψόμετρος συναρμολόγησης (H) | 55 χιλιοστά |
| Διάστημα μπλοκ (L) | 151.5 mm |
| Διάμετρο του τεμαχίου (W) | 70 mm |
| Διάμετρος σιδηροτροχιάς (WR) | 34 χιλιοστά |
| Υψόμετρο σιδηροτροχιάς (HR) | 30.2 mm |
| Διαχωρισμός τρύπας τοποθέτησης (B) | 50 χιλιοστά |
| Στρώση τρύπας τοποθέτησης μπλοκ (C) | 72 mm |
| Δαχτυλίδι τοποθέτησης | M8 × 12 |
| Σιδηροδρομική βίδα τοποθέτησης | M8 × 25 |
| Σιδηροδρομική τρύπα (P) | 40 χιλιοστά |
| Απόσταση από το τέλος της σιδηροτροχιάς (E) | 20 χιλιοστά |
| Βασική δυναμική φόρτιση (C) | 73.1 kN |
| Βασική ονομαστική στατική φόρτιση (C0) | 142 kN |
| Στατική ονομαστική στιγμή (MR / MP / MY) | 20,93 / 2,6 / 2,6 kN·m |
| Βάρος μπλοκ | 20,06 κιλά |
| Βάρος σιδηροτροχιάς | 60,06 kg/m |
Προαιρετικοί τεχνικοί όροι
![]()
![]()
Φωτογραφία:Οι παραπάνω εικόνες δείχνουν την πραγματική δομή του μπλοκ, τις λεπτομέρειες μηχανικής επεξεργασίας και την επιφάνεια του σχεδιασμού του μακρού μπλοκ RGH35HA.Κατηγορία προφόρτωσης, και το βαθμό ακρίβειας πρέπει να επιβεβαιωθεί πριν από την παραγγελία.
Το RGH35HA μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως μοντέλο διασταυρούμενης αναφοράς για επιλεγμένα δοχεία καθοδήγησης κυλίνδρων μεγέθους 35 με παρόμοιες διαστάσεις τοποθέτησης και μακράς διαμόρφωσης δοχείων.τύπος μπλοκ, διαστάσεις τοποθέτησης, βαθμός προφόρτωσης και βαθμός ακρίβειας πρέπει να ελέγχονται σε σχέση με την αρχική συναρμολόγηση πριν από την παραγγελία.
Τυπική αναφορά:Οι ακόλουθες αναφορές προορίζονται μόνο για σύγκριση μοντέλου και προκαταρκτική εξέταση αντικατάστασης.και απαιτήσεις ακρίβειας πριν από την παραγγελία.
Σχετικά με τις επιδόσεις:Ως η έκδοση HA με μακρύ μπλοκ, η RGH35HA προσφέρει μεγαλύτερο σώμα μπλοκ και υψηλότερη υποστήριξη φορτίου από την έκδοση CA.Είναι πιο κατάλληλο για εφαρμογές που απαιτούν ισχυρότερη σταθερότητα τοποθέτησης και μεγαλύτερη χωρητικότητα φορτίουΗ ποιότητα προφόρτωσης, η ποιότητα ακρίβειας και οι συνθήκες εφαρμογής πρέπει να ταιριάζουν με την αρχική συναρμολόγηση για να διατηρηθεί η αναμενόμενη απόδοση του μηχανήματος.
Σημαντική σημείωση:Η σειρά HIWIN RG περιλαμβάνει τόσο εναλλάξιμους όσο και μη εναλλάξιμους τύπους.Η αντικατάσταση μεταξύ των εμπορικών σημάτων θα πρέπει να εξακολουθεί να επαληθεύεται κατά περίπτωση με βάση τις διαστάσεις και τις τεχνικές συνθήκες..
| TranzBrillix |
ΧΙΒΙΝ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
THK (Ιαπωνία) |
ΚΑΠ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
Ρεξρόθ (Γερμανία) |
ΤΣΕ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
ΚΠΣ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
ΚΣΚ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
ΙΝΑ (Γερμανία) |
NSK (Ιαπωνία) |
ΙΚΟ (Ιαπωνία) |
| RGH35HA | RGH35HA | SRG35LA | MSR35LE | R18244222X | TRH35FE | RRH35HA | LMR35HL | RUE35LE | RA35AN | LRX35 |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Ε1: Ποια είναι η κύρια διαφορά μεταξύ RGH35HA και RGH35CA;
Α:Η κύρια διαφορά είναι το μήκος του μπλοκ και η υποστήριξη φορτίου.που το καθιστά πιο κατάλληλο για εφαρμογές που απαιτούν ισχυρότερη σταθερότητα τοποθέτησης και μεγαλύτερη χωρητικότητα φορτίουΣτον πίνακα διαστάσεων της σειράς RG, η RGH35HA έχει μήκος μπλοκ151.5 mm, ένα βασικό δυναμικό φορτίο73.1 kN, και βασικό στατικό φορτίο142 kN.
Ε2: Μπορεί το RGH35HA να χρησιμοποιηθεί ως υποκατάστατο άλλων οδηγών κυλίνδρων μεγέθους 35;
Α:Το RGH35HA μπορεί να θεωρηθεί ως επιλογή διασταυρούμενης αναφοράς για επιλεγμένα οδηγήματα κυλίνδρων με μήκος 35 τεμαχίων με παρόμοιες διαστάσεις τοποθέτησης και διαμόρφωση τεμαχίων.Η τελική καταλληλότητα αντικατάστασης πρέπει να επιβεβαιώνεται σε σχέση με την αρχική σειρά σιδηροδρόμων., διαστάσεις τοποθέτησης, βαθμό προφόρτωσης και βαθμό ακρίβειας πριν από την παραγγελία.τα μπλοκ και οι σιδηροτροχιές εναλλάξιμου τύπου μπορούν να ανταλλάσσονται ελεύθερα εντός του ίδιου μεγέθους και κατηγορίας ακρίβειας, αλλά η αντικατάσταση των διακριτών εμπορικών σημάτων θα πρέπει να ελέγχεται κατά περίπτωση.
Ε3: Γιατί το RGH35HA είναι κατάλληλο για εφαρμογές μηχανικής και αυτοματισμού βαρέων φορτίων;
Α:Η RGH35HA χρησιμοποιεί κυλινδρικούς κυλίνδρους αντί για χάλυβα, γεγονός που δημιουργεί επαφή γραμμής αντί για επαφή σημείων.ενώ μειώνει την ελαστική παραμόρφωση υπό φορτίοΩς η έκδοση HA με μακρύ μπλοκ, προσφέρει επίσης ένα μεγαλύτερο σώμα μπλοκ για ισχυρότερη σταθερότητα τοποθέτησης.Z0, ZA και ZBκατηγορίες προφόρτωσης, μεZBχρησιμοποιείται για εφαρμογές που απαιτούν πολύ υψηλή ακαμψία υπό συνθήκες δονήσεων και συγκρούσεων.
Ε4: Ποιες επιλογές σφράγισης είναι διαθέσιμες για το RGH35HA;
Α:Για πιο σκληρά εργασιακά περιβάλλοντα,μπορούν να επιλεγούν πρόσθετες επιλογές σφράγισης, όπως διπλές σφραγίδες και ξυριστικά, για τη βελτίωση της προστασίας από τα τσιπ, σκόνη και ψυκτικό.