| Ονομασία μάρκας: | TranzBrillix |
| Αριθμός μοντέλου: | RGH25HA |
| MOQ: | 5 |
| Τιμή: | 27-40 USD |
| Χρόνος Παράδοσης: | 1-7 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T,L/C,D/A,D/P,Western Union |
RGH25HA is a 25 size HA long block roller linear guide block for CNC machines and other heavy-load motion systems that require higher rigidity and higher load support under demanding working conditionsΣε σύγκριση με τα μπλοκ τύπου μπάλας, η δομή των κυλίνδρων παρέχει γραμμική επαφή αντί για επαφή σημείων, γεγονός που συμβάλλει στη βελτίωση της δυσκαμψίας και της σταθερότητας λειτουργίας υπό φορτίο.,με βασικό δυναμικό φορτίο 33,9 kN και βασικό στατικό φορτίο 73,4 kN, το RGH25HA είναι κατάλληλο για μηχανήματα εργαλείων, βαρέος εξοπλισμός αυτοματισμού,και έργα αντικατάστασης που απαιτούν σταθερή γραμμική κίνηση και μεγαλύτερη χωρητικότητα φορτίουΓια αντικατάσταση ή νέα επιλογή, η σειρά σιδηροδρόμων, οι διαστάσεις τοποθέτησης, το βαθμό προφόρτωσης και το βαθμό ακρίβειας πρέπει να επιβεβαιώνονται πριν από την παραγγελία.
![]()
Για να υποστηριχθεί η ακριβής επιλογή μοντέλου, ο κωδικόςRGH25HAμπορεί να κατανοηθεί ως εξής:
Συνηθισμένες προθέσεις επιλογής:
![]()
Τεχνικές προδιαγραφές RGH25HA
Οι ακόλουθες προδιαγραφές βασίζονται στην τυποποιημένη διαμόρφωση RGH25HA.και η ρύθμιση σφράγισης θα πρέπει να επιβεβαιωθεί πριν από την παραγγελία.
| Άρθρο | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | RGH25HA |
| Σειρά | Γραμμικός οδηγός τύπου κυλίνδρου RG |
| Τύπος μπλοκ | Τύπος ψηλού τετράγωνου |
| Τύπος φορτίου | Υπερβαρύ φορτίο |
| Τύπος στερέωσης | Εγκατάσταση στην κορυφή |
| Υψόμετρος συναρμολόγησης (H) | 40 χιλιοστά |
| Διάστημα μπλοκ (L) | 114.4 mm |
| Διάμετρο του τεμαχίου (W) | 48 mm |
| Διάμετρος σιδηροτροχιάς (WR) | 23 χιλιοστά |
| Υψόμετρο σιδηροτροχιάς (HR) | 23.6 mm |
| Διαχωρισμός τρύπας τοποθέτησης (B) | 35 χιλιοστά |
| Στρώση τρύπας τοποθέτησης μπλοκ (C) | 50 χιλιοστά |
| Δαχτυλίδι τοποθέτησης | M6 × 8 |
| Σιδηροδρομική βίδα τοποθέτησης | M6 × 20 |
| Σιδηροδρομική τρύπα (P) | 30 χιλιοστά |
| Απόσταση από το τέλος της σιδηροτροχιάς (E) | 20 χιλιοστά |
| Βασική δυναμική φόρτιση (C) | 33.9 kN |
| Βασική ονομαστική στατική φόρτιση (C0) | 73.4 kN |
| Στατική ονομαστική στιγμή (MR / MP / MY) | 00,975 / 0,991 / 0,991 kN·m |
| Βάρος μπλοκ | 00,75 kg |
| Βάρος σιδηροτροχιάς | 30,08 kg/m |
Σε σύγκριση με το RGH25CA, το RGH25HA χρησιμοποιεί μεγαλύτερο σώμα μπλοκ και προσφέρει υψηλότερα δυναμικά και στατικά φορτία,που το καθιστά πιο κατάλληλο για εφαρμογές που απαιτούν ισχυρότερη σταθερότητα τοποθέτησης και μεγαλύτερη υποστήριξη φορτίου.
![]()
Το RGH25HA μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως μοντέλο διασταυρούμενης αναφοράς για επιλεγμένα τεμάχια καθοδήγησης κυλίνδρων μεγέθους 25 με παρόμοιες διαστάσεις τοποθέτησης και μακράς διαμόρφωσης τεμάχων.τύπος μπλοκ, διαστάσεις τοποθέτησης, βαθμός προφόρτωσης και βαθμός ακρίβειας πρέπει να ελέγχονται σε σχέση με την αρχική συναρμολόγηση πριν από την παραγγελία.
Τυπική αναφορά:Οι ακόλουθες αναφορές προορίζονται μόνο για σύγκριση μοντέλου και προκαταρκτική εξέταση αντικατάστασης.και απαιτήσεις ακρίβειας πριν από την παραγγελία.
Σχετικά με τις επιδόσεις:Ως η έκδοση μακρού μπλοκ HA, η RGH25HA προσφέρει μεγαλύτερο σώμα μπλοκ και υψηλότερη υποστήριξη φορτίου από την έκδοση CA.Είναι πιο κατάλληλο για εφαρμογές που απαιτούν ισχυρότερη σταθερότητα τοποθέτησης και μεγαλύτερη χωρητικότητα φορτίουΗ ποιότητα προφόρτωσης, η ποιότητα ακρίβειας και οι συνθήκες εφαρμογής πρέπει να ταιριάζουν με την αρχική συναρμολόγηση για να διατηρηθεί η αναμενόμενη απόδοση του μηχανήματος.
Σημαντική σημείωση:Η σειρά HIWIN RG περιλαμβάνει τόσο εναλλάξιμους όσο και μη εναλλάξιμους τύπους.Η αντικατάσταση μεταξύ των εμπορικών σημάτων θα πρέπει να εξακολουθεί να επαληθεύεται κατά περίπτωση με βάση τις διαστάσεις και τις τεχνικές συνθήκες..
| TranzBrillix |
ΧΙΒΙΝ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
THK (Ιαπωνία) |
ΚΑΠ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
Ρεξρόθ (Γερμανία) |
ΤΣΕ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
ΚΠΣ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
ΚΣΚ (ΤΑΙΒΑΝ της Κίνας) |
ΙΝΑ (Γερμανία) |
NSK (Ιαπωνία) |
ΙΚΟ (Ιαπωνία) |
| RGH25HA | RGH25HA | SRG25LA | MSR25LE | R182422210 | TRH25FE | RRH25HA | LMR25HL | RUE25-E | RA25AN | LRX25 |
Υψηλότερη ακαμψία:Η σχεδίαση επαφής κυλίνδρων παρέχει μεγαλύτερη ακαμψία και υποστήριξη φορτίου από τα μπλοκ καθοδήγησης τύπου μπάλας, βοηθώντας στη διατήρηση σταθερής γραμμικής κίνησης υπό βαρύ φορτίο
Σχεδιασμός μακρού μπλοκ:Ως έκδοση HA, η RGH25HA χρησιμοποιεί ένα μεγαλύτερο σώμα μπλοκ από την έκδοση CA και προσφέρει μεγαλύτερη υποστήριξη φορτίου,καθιστώντας το πιο κατάλληλο για εφαρμογές που απαιτούν ισχυρότερη σταθερότητα τοποθέτησης και μεγαλύτερη χωρητικότητα φορτίουΤο RGH25HA έχει μήκος μπλοκ 114,4 mm, με βασικό δυναμικό φορτίο 33,9 kN και βασικό στατικό φορτίο 73,4 kN.
Υποστήριξη ζωής χρήσης:Σε σύγκριση με δομές τύπου σφαίρας, η σχεδίαση επαφής κυλίνδρων συμβάλλει στη μείωση της συγκέντρωσης άγχους υπό φορτίο, η οποία υποστηρίζει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής σε απαιτητικές εφαρμογές γραμμικής κίνησης.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Ε1: Ποια είναι η κύρια διαφορά μεταξύ RGH25HA και RGH25CA;
Α:Η κύρια διαφορά είναι το μήκος του μπλοκ και η υποστήριξη φορτίου.που το καθιστά πιο κατάλληλο για εφαρμογές που απαιτούν ισχυρότερη σταθερότητα τοποθέτησης και μεγαλύτερη χωρητικότητα φορτίουΣτον πίνακα διαστάσεων της σειράς RG, ο RGH25HA έχει μήκος τεμαχίου 114,4 mm, ενώ ο RGH25CA είναι 97,9 mm. Ο βασικός δυναμικός φόρτος του είναι 33,9 kN και ο βασικός στατικός φόρτος του είναι 73,4 kN.
Ε2: Μπορεί το RGH25HA να χρησιμοποιηθεί ως υποκατάστατο άλλων οδηγών κυλίνδρων με μήκος 25 τεμαχίων;
Α:Το RGH25HA μπορεί να θεωρηθεί ως επιλογή διασταυρούμενης αναφοράς για επιλεγμένα οδηγήματα κυλίνδρων με μήκος μπλοκ 25 με παρόμοιες διαστάσεις τοποθέτησης και διαμόρφωση μπλοκ.Η τελική καταλληλότητα αντικατάστασης πρέπει να επιβεβαιώνεται σε σχέση με την αρχική σειρά σιδηροδρόμων., διαστάσεις τοποθέτησης, βαθμό προφόρτωσης και βαθμό ακρίβειας πριν από την παραγγελία.τα εναλλάξιμα μπλοκ τύπου και οι σιδηροτροχιές μπορούν να ανταλλάσσονται ελεύθερα εντός του ίδιου μεγέθους και κλάσης ακρίβειας, αλλά η αντικατάσταση των διακριτών εμπορικών σημάτων θα πρέπει να ελέγχεται κατά περίπτωση.
Ε3: Γιατί το RGH25HA είναι κατάλληλο για εφαρμογές μηχανικής και αυτοματισμού βαρέων φορτίων;
Α:Το RGH25HA χρησιμοποιεί κυλινδρικούς κυλίνδρους αντί για χάλυβα, γεγονός που δημιουργεί επαφή γραμμής αντί για επαφή σημείων.ενώ μειώνει την ελαστική παραμόρφωση υπό φορτίοΗ σειρά RG παρέχει κατηγορίες προφόρτωσης Z0, ZA και ZB,με ZB που χρησιμοποιείται για εφαρμογές που απαιτούν πολύ υψηλή ακαμψία υπό συνθήκες δονήσεων και συγκρούσεων.
Ε4: Ποιες επιλογές σφράγισης είναι διαθέσιμες για το RGH25HA;
Α:Για πιο σκληρά εργασιακά περιβάλλοντα,μπορούν να επιλεγούν πρόσθετες επιλογές σφράγισης, όπως διπλές σφραγίδες και ξυριστικά, για τη βελτίωση της προστασίας από τα τσιπ, σκόνη και ψυκτικό.